Przeglądy rejestracyjne

Przeglądy rejestracyjne to rodzaj obowiązkowego badania technicznego pojazdu, które musi przejść każdy samochód dopuszczony do ruchu ulicznego. Data ważności przeglądu technicznego jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Przed jej upływem kierowca/właściciel jest zobowiązany odwiedzić okręgową stację kontroli pojazdów i poddać samochód kolejnemu badaniu. W przeciwnym razie podczas rutynowej kontroli drogowej dowód rejestracyjny pojazdu zostanie zatrzymany, a samochód będzie musiał trafić na badanie techniczne na lawecie.

Jak często wykonuje się przeglądy rejestracyjne?

Posiadacze nowych samochodów na pierwszy przegląd rejestracyjny muszą się zgłosić dopiero trzy lata po pierwszej rejestracji. Kolejny przegląd samochód musi przejść po dwóch latach, a każdy pięcioletni pojazd i starszy jest zobligowany do corocznych kontroli stanu technicznego. Nieco inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku taksówek, samochodów wykorzystywanych do nauki jazdy oraz pojazdów wyposażonych w instalację LPG, które są zobligowane do przechodzenia przeglądów rejestracyjnych co roku, niezależnie od daty pierwszej rejestracji.

Przeglądy rejestracyjne Łódź

Stacja Zgierz wykonuje przeglądy rejestracyjne pojazdów wszystkich marek i modeli. Naszym Klientom zapewniamy rzetelną kontrolę stanu pojazdu wraz z możliwością przeprowadzenia niezbędnych napraw w pobliskim serwisie. Dzięki temu nawet kierowcy, którzy czekali z wykonaniem badania na ostatni moment nie muszą się martwić, że ich samochód trafi na lawetę.

Zapraszamy do kontaku!